Fundacja EDF Polska Fizjo-Sport Centrum Kształcenia Inżynierów PZKOL

Organizatorzy


 


Sponsorzy

Tour de Rybnik


  Mad Mobil Autoryzowany Dealer Nissan i Suzuki artGroup RTCom Leśna Perła Prinz FeniksGT House of Beauty Cukiernia u Janusza Dental Bridge Hedam

Patroni Medialni


  Na szosieAktualności

Dwa dni rywalizacji podczas Tour de Rybnik 2018

Dodano: 23 maja 2018

Podczas konferencji prasowej, której uczestnikami byli przedstawiciele m.in. Miasta Rybnika, Gminy Gaszowice, Gminy Lyski, Sponsorów oraz organizatorów przedstawione zostały szczegóły 11. Wyścigu Tour de Rybnik. Gościem specjalnym był ambasador TdRPrzemysław Niemiec, który na co dzień ściga się w ekipie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich UAE Team Emirates.

Wydarzenie miało miejsce sali kameralnej Fundacji PGE Energia Ciepła. Po części oficjalnej z udziałem zaproszonych gości odbyła się część mniej oficjalna tzn. trening z Przemysławem Niemcem. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych nie zabrakło odważnych rybniczan, którzy chcieli kręcić z „Mistrzem”.

 

6L5A4750

Nowością są dwa dni rywalizacji.

Pierwszy dzień (25.08.) będzie miał miejsce w Czernicy (gm. Gaszowice). To tutaj niegdyś słynny klub LZS Czernica święcił swoje triumfy. Właśnie w Czernicy mieszkał i żył Karol Łukoszek i to jemu będzie poświęcony pierwszy dzień rywalizacji. Razem z Józefem Gawliczkiem triumfatorem m.in. Tour de Pologne 1966 będziemy wspominać śp. Karola Łukoszka.

Drugi dzień (26.08.) tradycyjnie już skupi kolarzy i kibiców na rybnickim kampusie oraz centrum miasta. Kolejny raz wielobarwny peleton zakręci pozytywnie naszym miastem.

Dwa wyścigi to nie wszystko. Kolarze amatorzy będą mieli do wyboru dwa dystanseHOBBY oraz PRO. Aby zachęcić najlepszych amatorów w Polsce z obu wyścigów na dystansie PRO będzie sporządzona klasyfikacja łączna. Tak jak to ma miejsce na wyścigach etapowych.

Najmłodsi też będą mieli swoje „pięć minut”. W sobotniej rywalizacji zaplanowano start zawodniczek i zawodników kat. Żak oraz Młodzik. Wyścig wpisany jest do kalendarza Śląskiego Związku Kolarskiego. W niedzielę w parku tematycznym nad Nacyną rywalizować będą dzieci w mini Tour de Rybnik (dzieci niezrzeszone).

Ogólny plan imprezy:

25.08.2018 – Czernica, ul. Wolności (ZAMECZEK)

1

Kat. Żak i Żakini

15 km

2

Młodzik i Młodziczka

1 x 25 km

Wyścig na tzw. „zakładkę”

3

Amator HOBBY (wszystkie kat.)

1 x 25 km

4

Amator PRO (M1,M2)

3 x 25 km

Wyścig na tzw. „zakładkę”

5

Amator PRO (M3, M4, M5+)

3 x 25 km

Planowana trasa: Czernica, Pstrążna, Dzimierz, Żytna, Raszczyce, Adamowice, Bogunice, Lyski, Łuków Śl., Czernica

 

26.08.2018 – Rybnik. ul. Rudzka (KAMPUS)

1

Amator HOBBY (wszystkie kat.)

2 x 9 km

2

Amator PRO (M1, M2)

6 x 9 km

3

Amator PRO (M3, M4, M5+)

6 x 9 km

4

Mini Tour de Rybnik

Planowana trasa: Rudzka, M.C. Skłodowskiej, Raciborska, Zebrzydowicka, Krzywa, Łączna Borki, Róży Dzikiej, Storczyków, Energetyków, Rudzka.

 

Regulaminy wszystkich wyścigów oraz szczegółowe informacje będę opublikowane
1 czerwca na oficjalnej stronie imprezy – www.tourderybnik.pl. Zapisy uruchomione zostaną 17 czerwca.

Równocześnie zachęcamy do subskrypcji kanału FB www.facebook.com/TourDeRybnik. Bądźcie na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi imprezy.

Fundacja PGE Energia Ciepła we współpracy z Fizjo-Sport mgr Robert Słupik jest Głównym Organizatorem wyścigu.

Zadanie współfinansowane i współorganizowane jest przez Miasto Rybnik, Starostwo Powiatowe w Rybniku, Gminę Czernicę oraz Gminę Lyski.

Sponsorami głównymi są: MADMOBIL NISSAN oraz ArtGroup.

Partnerami są: Śląski Związek Kolarski, Rybnickie Centrum Edukacji Zawodowej, Stowarzyszenie Działań Lokalnych SPICHLERZ (Czernica), MOSiR Rybnik, Stowarzyszenie Kolarzy Śląskich, Akademia Bezpiecznego Rowerzysty.

 

Więcej zdjęć znajdziecie na naszym FB -> fb.com/TourDeRybnik

Fot.: TOL Studio. Studio Drzewo Życia

Współorganizatorzy

Partnerzy