Czosnek pozbywa się mszyc – jak to działa? Zobacz jak przygotować skuteczną mieszankę

Mszyce są nie tylko irytujące, ale mogą również powodować znaczne szkody w roślinach, wysysając ich sok. Dlatego mszyce są niemile widzianymi gośćmi na każdym balkonie lub w ogrodzie. Istnieje prosty domowy środek na czosnek, który można łatwo przygotować i skutecznie zwalczać mszyce.

Mszyce to małe owady, które szybko się rozmnażają i atakują różnorodne rośliny. Można je rozpoznać jako zielone, czarne, czerwone lub białe kropki. Szkody powodowane przez mszyce są często bardziej niebezpieczne niż same owady, ponieważ mszyce rozmnażają się bardzo szybko i używają przyssawek do wysysania soku z roślin, powodując objawy takie jak zahamowanie wzrostu, żółknięcie liści, zdeformowane kwiaty lub owoce, a w ciężkich przypadkach nawet roślin śmierć. Wydzieliny cukrowe mszyc mogą powodować wzrost pleśni na roślinach.

Czy mszyce to problem?

Mszyce to jedne z najczęstszych szkodników w ogrodach wewnętrznych i zewnętrznych. Zwykle pojawiają się w dużych ilościach i znacznie osłabiają roślinę. Nie tylko wysysają sok z roślin, ale również pokrywają je lepką wydzieliną zwaną spadzią, która sprzyja rozwojowi chorób grzybowych.

Wielu hodowców roślin stara się unikać chemicznych pestycydów, zwłaszcza jeśli uprawiają zioła lub warzywa do celów kulinarnych. Czy istnieją domowe sposoby na pozbycie się mszyc? Czosnek pospolity, który każdy ma w rodzinie, odegrał rolę zbawiciela w procesie zwalczania mszyc. Ocet może być również używany do zwalczania mszyc. Metody te są nie tylko ekologiczne, ale również znacznie tańsze niż gotowe preparaty ze sklepów ogrodniczych. Zobacz także artykuł na temat domowych środków na mszyce

W przeciwieństwie do preparatów chemicznych, domowe napary lub wywary z czosnku lub cebuli są całkowicie bezpieczne dla roślin. Nie można przedawkować. Nie musimy mierzyć ilości preparatu. Wystarczy użyć atomizera lub konewki.

Zwalczaj szkodniki czosnkiem we własnym ogrodzie

Jeśli chodzi o mszyce, wielu ogrodników przysięga na czosnek. Odwar z czosnku może być stosowany w leczeniu mszyc, znanych również jako wszy w ogrodzie. Za pomocą tego domowego środka skutecznie zwalczasz mszyce na ziołach, pomidorach i innych roślinach.

Jak czosnek zwalcza mszyce?

Czosnek zawiera wiele organicznych związków siarki, które mają nieprzyjemny zapach. Ponadto uważa się, że związki te podrażniają owady i inne szkodniki. To sprawia, że czosnek jest skutecznym repelentem i środkiem owadobójczym – bez dodatku szkodliwych chemikaliów.

Na przykład, oto jak pozbyć się mszyc na roślinach

1 główka czosnku

2 litry wody

1 łyżeczka mydła

Przygotowywanie:

Najlepszą porą na zwalczanie mszyc roślinnych jest wczesny poranek. Aby użyć preparatu czosnkowego, najpierw podlej roślinę. Następnie trzeba zmiksować czosnek i wymieszać z wodą. Gleba powinna być wilgotna przed nałożeniem preparatu. Dodaj mydło do mieszanki czosnkowo-wodnej, a następnie przelej mieszaninę do butelki ze spryskiwaczem. Dokładnie spryskaj liście roślin zaatakowanych przez szkodniki, pamiętając o spryskaniu wszystkich stron, aby nie pozostały mszyce. Jeśli próbujesz pozbyć się mszyc na roślinach warzywnych, takich jak ogórki lub pomidory, ważne jest, aby opryskiwać nie tylko liście roślin, ale także łodygi i podstawy roślin w jak największym stopniu. W razie potrzeby dalszą kurację należy wykonać po dwóch dniach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *