Czynniki, które sprawiają, że ​​Twoja praca jest toksyczna, musisz się jej pozbyć

Rozpocząłeś nową pracę, ale przeczucie mówi ci, że coś jest nie tak? Czy twój współpracownik jest toksyczny, czy twój szef jest toksyczny? Jakie są sygnały ostrzegawcze, które mogą pomóc Ci śledzić potencjalne pułapki w ciągu dnia? Oto, co może zrobić. Nie jest za późno!

Przepracowanie ma negatywny wpływ nie tylko na zdrowie psychiczne, ale także fizyczne. Kiedy jesteś w nim przez długi czas, może być naprawdę trudno odpuścić. Wiele osób nie wie, jak szkodliwe może być środowisko pracy. Dopiero gdy zaczynasz pracę w toksycznym środowisku, zdajesz sobie sprawę, jak niechętnie odchodzisz ze strachu przed utratą pracy lub dlatego, że nic innego nie pomoże.

Jeśli nie masz pewności co do bezpieczeństwa w pracy, może to negatywnie wpłynąć na Twój sen i poziom stresu. Prowadzi to nie tylko do problemów ze zdrowiem psychicznym, ale także zmniejsza produktywność.

Według szacunków eksperta ds. produktywności i konkurencyjności, profesora Jeffreya Pfeffera, w Stanach Zjednoczonych toksyczna praca powoduje jedną śmierć co 12 sekund, zabijając około 120 000 osób rocznie.

Na co zwrócić uwagę pierwszego dnia pracy?

Nikt nie wita Cię pierwszego dnia w pracy

Kiedy dołączasz do zespołu, ważne jest, aby Twoi koledzy Cię powitali. Jeśli zachowują się tak, jakby w ogóle nie dbali o twoją obecność, może być głębszy problem z firmą. Tak zwana „słaba kultura pracy” sugeruje, że pracownicy są zestresowani i niechętnie pomagają we wdrożeniu. Może to oznaczać, że w firmie panuje presja, która nie jest korzystna dla samej firmy lub że pracownicy będą mieli czas na pomoc przy nowych projektach.

W twoim przypadku może to oznaczać, że nie tylko prowadzisz biuro, ale ci ludzie nie są w nastroju, by cię okłamywać. Teraz lepiej zadać sobie pytanie, dlaczego ich zachowania są rozczarowujące i zmienić je, jeśli to konieczne.

Odkrywasz uporczywy brak reakcji na niewłaściwe zachowanie, nawet ze strony szefa

Kiedy zauważysz, że Twoi współpracownicy lub klienci są źle traktowani przez Twojego szefa, to znak, że w najbliższym czasie nic się nie poprawi. Główna różnica między pracą toksyczną a pracą stresującą polega na tym, że ta pierwsza normalizuje traktowanie osób pozbawionych szacunku. Kultury w miejscu pracy nie zawsze są zdrowe, ale ludzie są odporni i mogą wzmacniać swoje relacje pod presją rówieśników. W miejscu pracy panuje pewna agresja, więc zachowaj ostrożność podczas rozwijania swojej sieci społecznościowej. Nie chcesz zbyt długo przebywać w takim miejscu, prawda? Pamiętaj, że kiedy pracujesz w trudnym środowisku, myślisz i działasz w ten sposób. Z reguły ludzie są bardziej niegrzeczni lub wrogo nastawieni, jeśli postrzegają innych ludzi jako niepowodzenia w pracy, a także agresywni lub lekceważący.

Jeśli Twój nowy szef nie zareaguje na to, to znak, że powinieneś zaktualizować swoje CV i dowiedzieć się, co więcej menedżerowie/prawnicy mogą dla Ciebie zrobić. Jeśli twój menedżer nie może cię ochronić, czas przejść dalej.

Koledzy rozmawiają z innymi pracownikami przed Tobą

Czasami przebywanie w biurze sprawia wrażenie, że trzeba skorzystać z poradnika przetrwania i nauczyć się, jak się nim poruszać. Dzieje się tak, ponieważ niektórzy ludzie nie poświęcają czasu na budowanie użytecznych relacji, na przykład z kolegami. Świetnym sposobem radzenia sobie z tym jest nawiązywanie kontaktów towarzyskich i czytanie o różnych kulturach pracy, dzięki czemu możesz znaleźć to, co działa dla Ciebie

Poprzedni pracownik wytrzymał zaledwie kilka miesięcy

W idealnym świecie zostałoby to wyjaśnione w wywiadzie. Niestety wiele z nich jest nieuczciwych, a niektórzy mogą celowo ukrywać informacje o ich rotacji, aby uniknąć niepotrzebnego napięcia.

Rzeczywistość różni się od tego, co przedstawiono w wywiadzie

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej powinieneś porozmawiać z ankieterem i zadać kilka pytań dotyczących stanowiska. W toksycznym środowisku często zdarza się, że szczegóły lub obowiązki są sprzeczne między tym, co jest omawiane podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a tym, czego oczekuje się od ciebie w pracy. W większości przypadków należy unikać tego dostawcy w podróży. Często współpraca z nimi nie leży w twoim najlepszym interesie, ponieważ nie dbają o dostarczanie dokładnych danych i mogą nie w pełni uwzględniać pracę, którą wykonuje pracownik.

Po pierwszym dniu boisz się, co stanie się jutro

Nowa praca może być trudna, gdy Twoi współpracownicy i przełożeni nie zawsze rozumieją. Oczywiście nie jest tak źle i musisz zwracać uwagę na swoje przeczucie, jeśli sprawy stają się zbyt frustrujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *