Dlaczego warto zdecydować się na płytki ceramiczne?

Świat płytek ceramicznych rozwinął się ogromnie w ciągu ostatniej dekady w wyniku jego wszechstronności zarówno w projektowaniu, jak i instalacji. Przemysł produkuje teraz ceramiczne płytki mozaikowe, które są łatwo zainstalowane na ścianach łazienki i blaty lub mogą być używane jako akcent w kuchni backsplashes lub nawet na podłodze jako część eleganckiej instalacji podłogowej.

Właściwości płytek cermicznych

Płytki ceramiczne to praktyczny, trwały i estetyczny materiał na podłogi, ściany i blaty. Płytki ceramiczne mają błyszczący połysk, który daje luksusowy wygląd. Płytki ceramiczne są łatwe do czyszczenia i łatwe do utrzymania. Ponadto, ceramiczne płytki podłogowe są doskonałym wyborem dla każdego pomieszczenia w domu, ponieważ mogą być zainstalowane na systemach ogrzewania promiennikowego. Płytki ceramiczne są również bardzo łatwe w instalacji.

Niektóre płytki ceramiczne mogą mieć matową powierzchnię, dzięki czemu są bardziej odporne na plamy i wilgoć niż te z połyskiem. Matowa powierzchnia nie odbija również światła, dzięki czemu łatwiej jest stworzyć komfortową atmosferę w każdym pomieszczeniu. Te zalety sprawiają, że matowe płytki ceramiczne są idealnym wyborem dla miejsc, w których ważne jest zminimalizowanie odbicia światła, takich jak kuchnie, łazienki i inne miejsca, w których obecna jest znaczna wilgoć.

Oprócz ich piękna i praktyczności, płytki ceramiczne są bardzo trwałe. 

Jak zamontować płytki ceramiczne?

Instalacja płytek ceramicznych może być bardzo trudnym zadaniem dla początkującego. Po pierwsze, istnieje wiele przygotowań, które należy wykonać przed rozpoczęciem właściwej instalacji. Podłoga musi być czysta i równa. Do tego potrzebna jest piła mokra, czyli piła elektryczna z rozpylaczem wody na niej. To narzędzie służy do cięcia płytek na mniejsze kawałki i ułatwia ich obróbkę.

Kolejny krok nazywa się „podkładem”. To jest, gdzie można umieścić warstwę sklejki nad istniejącą podłogą. Następnie należy umieścić kolejną warstwę sklejki na górze i przykręcić wszystko w dół. Sklejka zapewni dodatkową ochronę przed wilgocią pochodzącą z ziemi i uszkodzenia instalacji płytek później.

Następnie, będziesz chciał wymieszać trochę zaprawy i zastosować go do tyłu płytek za pomocą kielni zaprawy. Gdy zaprawa wyschnie, możesz użyć pacy do fugowania, aby rozprowadzić ją równomiernie po powierzchni jednego rzędu płytek na raz. Następnie przychodzi fugowanie! Spoinowanie polega na wypełnieniu wszystkich przestrzeni między płytkami cienką warstwą fugi. Ten krok wymaga cierpliwości, ale warto, bo po jego zakończeniu będziesz miał piękne patrząc płytki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *