Friends with benefits – czy na pewno warto?

Czy związek friends-with-benefits to dobry układ czy relacja z góry skazana na porażkę? Czy warto iść do łóżka z przyjacielem? Dowiedz się więcej o potencjalnych korzyściach i przyjemnościach płynących z relacji friends with benefits, a także o wadach i ryzyku tego układu. Sprawdź, co na ten temat mają do powiedzenia eksperci od związków.

Czy warto spać z przyjacielem?

Czy jesteś zakochany w swoim przyjacielu? Czy uprawianie z nimi seksu jest w porządku? Czy w ogóle możliwe jest uprawianie seksu bez angażowania uczuć? Są to wszystkie pytania, które pojawiają się przy podejmowaniu decyzji, czy uprawianie seksu z ex jest dla ciebie właściwe, czy nie. Przyjaciele mogą być świetnymi ludźmi do uprawiania seksu, ponieważ są zwykle otwarci na swobodne flingi bez żadnych zobowiązań. Możesz również uniknąć niezręcznych rozmów o uczuciach, utrzymując rzeczy swobodne między wami. Jeśli twój były nie chce niczego poważnego, to nie ma powodu, dla którego nie powinieneś wykorzystać tego faktu!

Czym jest relacja Friens with benefits?

Friends with benefits to związek obejmujący ludzi, którzy lubią spędzać ze sobą czas i decydują się na seks bez angażowania się w związek.

FWB jest zwykle krótkotrwałym i niemonogamicznym związkiem. Jest to rodzaj swobodnego związku, który nie zawiera uczuć miłości lub romansu.

Nie angażuj się w ten typ relacji w nadziei, że rozwinie się ona w prawdziwy związek. FWB z definicji nie jest przeznaczony do ewolucji w związek.

Korzyści z FWB obejmują:

Pozwala cieszyć się seksem bez żadnych zobowiązań.

Możesz się dobrze bawić, nie będąc ocenianym przez partnera za swoje preferencje seksualne lub ich brak.

Nie musisz się martwić o uzyskanie emocjonalnie przywiązany, ponieważ nie ma emocjonalnej więzi między dwoma stronami zaangażowanymi.

Czy to dla mnie?

Jeśli rozważasz wzięcie przyjaźni na bardziej intymny poziom, oto kilka rzeczy do przemyślenia:

Czy istnieje emocjonalne połączenie?

Jeśli jesteś już przyjaciółmi, jest bardziej prawdopodobne, że masz emocjonalne połączenie. Ale jeśli jesteś tylko przyjaciółmi, pamiętaj, że seks komplikuje rzeczy. „Ludzie mogą zostać zdezorientowani przez uczucia i stracić z oczu to, czego chcieli w pierwszej kolejności”, mówi dr Pataky. „Mogą zacząć czuć się zazdrosne lub zaborcze o tę osobę, która jest teraz ich kochankiem”.

Czy istnieje wzajemne przyciąganie?

Jeśli tak, to czy jedno z was chce wziąć to dalej niż drugie? Jeśli nie, to prawdopodobnie najlepiej jest całkowicie unikać seksu, dopóki oboje nie będziecie gotowi na coś poważniejszego – lub przynajmniej dopóki jedna osoba nie da jasno do zrozumienia, że chce przejść od bycia tylko przyjaciółmi.

Jaki jest twój cel w tym nowym związku?

Czy szukasz czegoś przypadkowego czy poważnego? Jeśli szukasz czegoś tylko dla zabawy, to uprawianie seksu ze sobą może być świetne, ponieważ nie doprowadzi do żadnych poważnych zobowiązań lub oczekiwań (poza może pozostaniem przyjaciółmi).

Seks jest wspaniały, ale nie jestem pewna, czy warto.

To pytanie, które zadaje sobie wiele osób: Czy seks z przyjacielem jest tego wart? Innymi słowy, czy koszt utraty przyjaciela jest wart korzyści płynących ze wspaniałego seksu?

Oczywiście, odpowiedź zależy od tego, jak definiujesz „wspaniały” i „koszt”. Dla niektórych ludzi uprawianie wspaniałego seksu oznacza całowanie i przytulanie; dla innych oznacza stosunek płciowy. A to, ile przyjaźni tracisz, zależy od tego, jak dobra była wasza przyjaźń, zanim zdecydowaliście się uprawiać ze sobą seks.

Ale są też pewne ogólne zasady, które mogą pomóc w określeniu, czy posiadanie przyjaciół z korzyściami jest właściwe dla ciebie i twojego partnera:

1. Nie rób tego, jeśli oboje partnerzy nie chcą tego robić.

2. Przedyskutuj wcześniej granice.

3. Nie oczekuj więcej niż to, co zostało uzgodnione.

4. Przestań, gdy któraś z osób chce się wycofać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *