Gdzie kupić folię bąbelkową?

Folia bąbelkowa jest produktem, który świetnie sprawdza się do pakowania w wielu sytuacjach. Przede wszystkim jest niemal niezbędna przy przeprowadzkach. Za pomocą folii bąbelkowej możemy owinąć i zabezpieczyć niemalże każdy przedmiot. To samo przy wysyłce i transporcie jakichkolwiek produktów. Folia pęcherzykowa chroni przed uszkodzeniami zwłaszcza te kruche i wrażliwe na wstrząsy przedmioty. Ułatwia i usprawnia pakowanie. Zabezpiecza podczas transportu i może być stosowana do niemal każdego rodzaju produktów.

Zalety stosowania folii bąbelkowej

Folia bąbelkowa jest produktem stosowanym w branżach usługowych i transportowych na bardzo szeroką skalę. Żyjemy w czasach sprzedaży internetowej i masowych wysyłek produktów. Folia bąbelkowa przede wszystkim świetnie zabezpiecza, a jednocześnie jest bardzo łatwa w użyciu. Wystarczy owinąć nią przedmiot, w przeciwieństwie do kartonu dostosowuje się do wszystkich kształtów. Zastosowanie folii bąbelkowej w zasadzie nie generuje odpadów. Jest wykonana z polietylenu. Jest to materiał wodoodporny, paroszczelny oraz bezwonny. Ponadto działa jak termoizolator. Świetnie izoluje chronione przedmioty przed wodą oraz zanieczyszczeniami (kurzem, pyłem itp.). Folia bąbelkowa jest stosunkowo tania i, co ważne, może być wykorzystywana kilkukrotnie. Folia pęcherzykowa jest świetna do pakowania, szybka w użyciu, zabezpiecza przed wstrząsami podczas transportu i jest łatwo dostępna.

Folia pęcherzykowa – rodzaje i rozmiary folii

Folia bąbelkowa, lub też innymi słowy folia pęcherzykowa, występuje z różnymi oznaczeniami. Najzwyklejszym rodzajem folii bąbelkowej jest folia bąbelkowa z oznaczeniem b1. Wersja mocniejsza to folia bąbelkowa b2. Z kolei folia pęcherzykowa z dopiskiem b3 jest to supermocna folia bąbelkowa. Jeszcze innym rodzajem folii jest folia bąbelkowa z oznaczeniem BK, czyli folia o dużych oczkach, natomiast folia bąbelkowa BKUV oferuje, jak sama nazwa wskazuje, właściwości UV. Folia bąbelkowa z dopiskiem AS oznacza z kolei jej właściwości antystatyczne – z wyglądu dość nietypowa, ponieważ jest to czerwona folia bąbelkowa. Pochodną folii bąbelkowej są woreczki bąbelkowe, zwykłe lub nawijane na rolce. Folia bąbelkowa jest sprzedawana w wielu rozmiarach od 30/50 do 150/50 (gdzie pierwszy parametr oznacza wysokość folii, a drugi ilość metrów) lub przy stumetrowych rolkach od 20/100 do 250/100. Folia bąbelkowa b2 i b3 występuje w rozmiarach: 50/100, 100/100, 120/100, 150/100, folia antystatyczna: 60/100 i 120/100.

Folia bąbelkowa w sprzedaży – gdzie kupić?

Folia bąbelkowa jest ogólnie dostępna w sprzedaży w bardzo wielu miejscach. Możemy ją kupić w stacjonarnie w sklepach i hurtowniach papierniczych oraz tych zajmujących się sprzedażą opakowań, sklepach przeprowadzkowych, a także np. na poczcie. Najwygodniejszym sposobem wydaje się jednak zakup internetowy, gdzie łatwo możemy dotrzeć do wielu podmiotów parających się m.in. sprzedażą i dystrybucją folii bąbelkowej. Folia bąbelkowa jest sprzedawana zazwyczaj w różnej wielkości rolkach, co czyni ją bardzo opłacalną i wydajną. Możemy kupić folię bąbelkową na metry, perforacyjnie oraz w nawinięciu po 50 lub 100 m.

Folia bąbelkowa jest na tyle popularnym i powszechnym produktem, że cechuje ją bardzo duża dostępność od ręki. Większość sklepów z materiałami do pakowania daje możliwość odbioru osobistego z magazynu lub też transportu. Warto przeliczyć, która opcja będzie bardziej opłacalna. Kolejnym miejscem, w którym znajdziemy folię bąbelkową, są markety budowlane, składy budowlane, a nawet mniejsze supermarkety ogrodniczo-budowlane.

Zakup folii bąbelkowej nie jest więc problemem, ponieważ miejsc, w których możemy ją kupić, jest mnóstwo. Kwestia jakości i ceny. W supermarketach i marketach budowlanych jest ona jednym z wielu kategorii produktów, co sprawia, że dbałość o ten materiał może nie być tak duża, jak w przypadku sklepów parających się stricte sprzedażą opakowań, w tym folii bąbelkowej. W takich miejscach wybór z pewnością jest szerszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *