Klinika aborcyjna poza granicami kraju – pomoc dla Polek?

Biorąc pod uwagę fakt, że pragnienie zostania matką jest zarówno bardzo powszechne, jak i całkiem naturalne, istnieje wiele kobiet, które czują się świetnie w czasie ciąży. Należy jednak wiedzieć, że nie wszystkie kobiety tak mają. Istnieją przypadki, w których zdrowie i życie kobiety jest zagrożone, jeśli miałaby ona kontynuować ciążę. W takich przypadkach zachowanie ciąży nie jest już dla kobiety akceptowalną opcją.

Warto wspomnieć, że temat aborcji może być w Polsce bardzo drażliwy – niektórzy odrzucają ją całkowicie, inni uważają ją za dopuszczalną tylko w określonych sytuacjach (jak np. gdy ciąża zagraża zdrowiu matki). Jeszcze inni uważają, że powinna być legalna we wszystkich przypadkach, z wyjątkiem sytuacji, gdy zarodek jest starszy niż 12 tygodni. Kiedy zastanawiasz się nad osobistą opinią w tej sprawie, może pomóc Ci dowiedzieć się więcej o tym, czym właściwie są tabletki aborcyjne i jak działają.

Prawo do decyzji

Decyzja kobiety o dokonaniu aborcji jest poważna. Nie jest to coś, co traktuje się lekko. W rzeczywistości większość kobiet, które decydują się na przerwanie ciąży, robi to, ponieważ uważa, że jest to najlepsze rozwiązanie dla ich życia i dla życia ich rodziny. I nie chodzi tu tylko o to, czy można sobie pozwolić na dziecko, czy też nie: istnieje wiele innych czynników związanych z podjęciem tak trudnej decyzji.

Niezależnie od powodu przerwania ciąży, jest to decyzja, którą kobieta powinna móc podjąć samodzielnie, w zgodzie z własnym sumieniem.

Aborcja farmakologiczna

Aborcja farmakologiczna – nie wymaga znieczulenia ani stosowania środków przeciwbólowych, może być przeprowadzona samodzielnie w domu, jest bezpieczna i skuteczna. Jest doskonałą alternatywą dla aborcji chirurgicznej – aborcja farmakologiczna może być stosowana przez kobiety, które nie mają w swoim kraju dostępu do kliniki aborcyjnej, a potrzebują pomocy w uporaniu się z niechcianą ciążą. W takiej sytuacji wystarczy kupić tabletki aborcyjne i w ten sposób wywołać poronienie.

Aborcja chirurgiczna

Aborcja chirurgiczna przeprowadzana jest w gabinecie lekarskim, w klinice ginekologicznej. Taka aborcja przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, ale cały zabieg nie trwa długo. Kobieta może wrócić do domu tego samego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *