Koreańskie produkty do pielęgnacji skóry. Zobacz jak pielęgnować skórę, aby była młoda i odżywiona

Koreańska koncepcja wieloetapowych maseczek jest przekonująca. Szereg czynności wykonywanych w ramach codziennego rytuału przynosi zadowalające efekty – dobrą kondycję skóry i atrakcyjny wygląd.

Warto zauważyć, że Koreańczycy doskonale zdają sobie sprawę, że ich sukces zależy od odpowiedniego zabiegu na twarz. Wiedzą też, jak ważne jest zachowanie pięknego wyglądu. Jest przecież niezbędny do codziennego funkcjonowania społeczeństwa, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

Dlatego stworzyli kompletną filozofię pielęgnacji twarzy, którą kierują się na co dzień. Polega na stosowaniu wielu różnych produktów i działań, które mają pozytywny wpływ na kondycję skóry.

Aby zachować zdrowy i atrakcyjny wygląd, należy codziennie nakładać na skórę około dziesięciu produktów. W tej grupie znajdują się: olejek oczyszczający, płyn do mycia na bazie wody, eksfoliant, tonik, serum, ampułki lub serum, maska, krem ​​pod oczy, krem ​​nawilżający z SPF. Oczywiście jest to liczba orientacyjna, a kobiety mogą dodawać do swoich rytuałów pielęgnacyjnych inne rodzaje makijażu.

Najważniejszą zasadą, o której należy pamiętać przy wyborze produktów kosmetycznych, jest to, aby były one dostosowane do aktualnego typu skóry i jej potrzeb.

Kolejne kroki pielęgnacji

Olejek oczyszczający

Demakijaż to czynność mająca na celu usunięcie makijażu, nadmiaru sebum i innych zanieczyszczeń. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się olejki roślinne, które skutecznie i delikatnie usuwają makijaż. Czynność tę należy powtarzać co noc.

Pianka lub żel do mycia

Kolejnym krokiem w codziennej pielęgnacji skóry jest umycie twarzy pianką lub żelem oczyszczającym. Większość kobiet używa do tego zwykłego mydła. Nie jest to jednak najlepszy wybór, ponieważ mydło zawiera wiele substancji żrących, które mogą wysuszać skórę i pozbawić ją naturalnej bariery ochronnej. Warto stosować specjalne produkty przeznaczone do oczyszczania i odświeżania skóry bez naruszania jej naturalnej równowagi.

Produkty złuszczające

Peeling to jeden z najważniejszych kroków w koreańskiej pielęgnacji skóry. Polega na zastosowaniu mechanicznych lub chemicznych eksfoliantów w celu usunięcia martwych komórek naskórka z powierzchni skóry. Peeling pomaga usunąć zaskórniki, zaskórniki i inne przebarwienia, które mogą pojawić się na twarzy, poprawia krążenie, spłyca zmarszczki i odmładza cerę. Skórę należy złuszczać raz lub dwa razy w tygodniu, w zależności od rodzaju skóry (bardziej wrażliwa – raz w tygodniu / mniej wrażliwa)

Tonik

Tonik lub balsam to płyn, który nakłada się na skórę po oczyszczeniu, aby zrównoważyć jej pH. Tonik dodatkowo nawilża, ściąga pory, łagodzi podrażnienia i matuje skórę. Stosować rano i wieczorem po oczyszczeniu skóry olejkiem lub płynem micelarnym.

Esencja

Esencja to płyn, który nawilża, odżywia, regeneruje i rozświetla skórę. Wnika głębiej w naskórek, dlatego należy go nakładać ręcznie i delikatnie wmasowywać w skórę twarzy i szyi.

Serum

Serum to efekt najnowszych badań w dziedzinie urody i kosmeceutyków. Serum to potężne narzędzie do ochrony skóry przed wszelkiego rodzaju niedoskonałościami, w tym zmianami związanymi z wiekiem, chorobami skóry i innymi problemami. Krótko mówiąc, wysokiej jakości serum to prawdziwe odkrycie dla tych, którzy chcą, aby ich skóra była zawsze idealna! Aby to narzędzie działało skutecznie, musi być prawidłowo używane.

Maska w arkuszu

Maski w płachcie to bawełniane płachty nasączone serum (lub ampułkami), które łagodzą objawy starzenia się skóry, regulują wydzielanie sebum, łagodzą podrażnienia i nawilżają twarz. Maskę pozostawia się na oczyszczonej twarzy na 15-20 minut i można ją stosować raz w tygodniu lub nawet raz dziennie!

Krem pod oczy

Krem pod oczy przeznaczony do ochrony delikatnej skóry wokół oczu przed zmarszczkami, rozjaśnienia cieni i zmniejszenia obrzęków. Należy stosować codziennie rano i wieczorem

Krem nawilżający

Na tym etapie działa najlepiej. Stosuje się rano i wieczorem.

Krem z filtrem

Według Koreańczyków filtry przeciwsłoneczne to podstawa utrzymania świeżej i dobrej kondycji skóry, a przede wszystkim jej bezpieczeństwa. Warto wybrać krem z wysokim filtrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *