Potrzebujesz łatwej w aplikacji powłoki ochronnej dla swoich urządzeń i sprzętu? W takim razie wypróbuj ten produkt – folia w płynie

Potrzebujesz zabezpieczyć swoje cenne przedmioty przed zarysowaniami i otarciami? Jeśli tak, to powinieneś wypróbować ten produkt o nazwie płynna folia.

Płynna folia jest powłoką, która pomaga osłonić swoje cenne przedmioty przed zużyciem. Jest w wielu kolorach oprócz standardowego jasne, które mogą dać swoje urządzenia świeży nowy wygląd bez konieczności ponownego malowania ich. Produkt ten jest łatwy do zastosowania ze względu na jego spray-can czynnik, i ma wiele wspaniałych funkcji, które sprawiają, że proste, aby uzyskać jak najwięcej z korzystania z niego przez długi czas.

Czym jest folia w płynie?

Co to jest płynna folia? Płynna folia jest przejrzystą, niewidoczną, bezwonną i niebarwiącą powłoką hydroizolacyjną, która łączy się z każdą powierzchnią po nałożeniu zaledwie 2 warstw. Nie zawiera rozpuszczalników ani LZO, dzięki czemu jest bezpieczna do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, na tkaninach i plastiku. Powłoka wysycha w zaledwie 3 godziny i działa najlepiej na powierzchniach, które są już czyste i suche. Proces aplikacji jest dość łatwy i może być wykonany na prawie każdej powierzchni. Jedną z największych zalet płynnej folii jest to, że nie zawiera rozpuszczalników ani lotnych związków organicznych, co czyni ją zdrową alternatywą dla bardziej toksycznych powłok.

Jak działa folia w płynie?

Folia w płynie to niewidoczna, bezzapachowa, bezsmakowa i niebarwiąca powłoka na bazie wody, która zapobiega przenikaniu rozlanych płynów do Twoich powierzchni. Formuła składa się z rozpuszczalnego w wodzie polimeru zwanego alkoholem poliwinylowym (PVA), który może stanowić aż 60% mieszaniny płynnego filmu. Jego działanie polega na tworzeniu elastycznej bariery pomiędzy rozlanym płynem a powierzchnią, z którą miał kontakt. Pozostałe składniki płynnej folii to woda i specjalny środek kondycjonujący, mający na celu stworzenie wiskoelastyczności, która nadaje jej sprężystość.

Po nałożeniu na porowate powierzchnie, takie jak drewno czy płytki, płynna folia tworzy warstwę, która może wchłonąć ciecze do 5 razy większe niż jej ciężar własny. Po nałożeniu wygląda jak mokry połysk, który można zobaczyć na szkle – to pierwsza wskazówka, że udało się zastosować płynną folię! Choć tego nie widać, można to poczuć palcami.

Wyciek będzie nadal rozprzestrzeniać się poziomo, aż osiągnie krawędź leczonego obszaru, gdzie ciecz spotyka się z powietrzem ponownie. Jak tylko to się stanie, grawitacja przejmuje kontrolę i ściąga wodę w dół do warstwy ciekłej folii, która następnie przemieszcza się z powrotem do miejsca, w którym pierwotnie miała kontakt z rozlanym płynem. Dzięki temu procesowi, wszelkie rozlane płyny są zatrzymywane wewnątrz polipropylenu.

Dlaczego warto stosować folię w płynie?

Folia w płynie okazała się jednym z najlepszych sposobów na zapobieganie różnym uszkodzeniom pojazdów. Nie ma w tym nic dziwnego, biorąc pod uwagę, że istnieje ona od ponad 25 lat i jest obecnie wykorzystywana przez wielu profesjonalistów w branży pielęgnacji samochodów.

Płynna folia to powłoka w sprayu składająca się z polimerów i silikonów, które mają za zadanie stworzyć barierę ochronną na powierzchni Twojego pojazdu lub innymi słowy, jest to lakier bezbarwny dla Twojego lakieru bezbarwnego. Może być stosowany w temperaturach od -30 stopni Celsjusza do +80 stopni Celsjusza (mniej więcej od -22 stopni Fahrenheita do 176 stopni Fahrenheita). Folia w płynie zapewnia przejrzystą optycznie osłonę na wszystkich powierzchniach, w tym na tworzywach sztucznych i częściach gumowych, szkle i chromie, metalu i powierzchniach malowanych. Można ją stosować nawet na mokrą farbę. Zastosowanie folii w płynie pomoże Ci zabezpieczyć Twój pojazd przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami spowodowanymi przez promienie UV, takimi jak: blaknięcie i pękanie lakieru, żółknięcie plastikowych/gumowych akcesoriów na Twoim pojeździe, a także pękanie i łuszczenie się kalkomanii.

Ochrona oferowana przez płynną folię trwa do 2 lat w zależności od klimatu i środowiska, co oznacza, że nie trzeba jej nakładać ponownie co tydzień lub miesiąc, jak w przypadku innych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *