Serwis ekspresu do kawy – czy warto?

Ekspresy do kawy to obecnie urządzenia używane tak często jak piekarnik czy lodówka. Zazwyczaj towarzyszą nam zarówno w domu, jak i w pracy. Ekspresy do kawy dostępne są w wielu różnych typach i modelach. Są one różne – od najtańszych „supermarketowych ekspresów do kawy” po bardzo drogie, profesjonalne urządzenia. Nie oznacza to oczywiście, że trafienie na dobry ekspres do kawy z supermarketu nie jest możliwe.

Jak często rozsądnie jest serwisować i/lub naprawiać ekspres do kawy? Albo czy warto płacić za okresowe przeglądy urządzenia? Z pewnością nie ma prostej odpowiedzi! Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie kilku informacji, które mogą wpłynąć na Twoją opinię na temat serwisowania i naprawy ekspresu do kawy.

Częstotliwość serwisowania zależy od wielu czynników:

  • Jakości wody używanej do zaparzania;
  • Jakości zmielonych ziaren kawy (najlepiej jeśli zmielisz je sam);
  • Sposobu, w jaki zaparzasz napój;
  • Typu i modelu Twojego ekspresu do kawy;
  • Wieku Twojego urządzenia.

Ile warte są naprawy ekspresów do kawy? – Czy naprawiony ekspres do kawy wkrótce znów się zepsuje?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: To zależy od producenta. Jeśli posiadasz ekspres do kawy znanego producenta, to prawdopodobnie naprawa będzie opłacalna. Dzieje się tak dlatego, że firmy te są znane z wysokiej jakości produktów, a także stoją za swoimi produktami z gwarancjami i poręczeniami.

Naprawa ekspresów do kawy to trudna sprawa. Z jednej strony, nie można po prostu kupić nowego ekspresu do kawy za każdym razem, gdy pojawi się problem ze starym. Z drugiej strony, naprawa ekspresu do kawy jest kosztowna, a kiedy już raz lub dwa razy zostanie naprawiony, prawdopodobnie nadszedł czas, aby kupić nowy.

Wszystko zależy od tego, ile pieniędzy jesteś w stanie wydać na swoją kawę. Niektórzy zapłacą wszystko, aby ich ulubiony ekspres do kawy działał sprawnie. Inni mogą być zadowoleni z tańszego modelu, który nie wymaga tak wiele konserwacji.

Dlaczego serwis ekspresu jest tak ważny?

Nierzadko zdarza się, że ludzie chcą korzystać ze swojego ekspresu do kawy aż do całkowitego zepsucia. W końcu, gdy działa, robi świetną kawę. Może się to wydawać dobrym pomysłem, ale w większości przypadków nie warto ryzykować.

Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć jak najszybsze oddanie ekspresu do kawy do serwisu. Jednym z największych powodów jest to, że stare ekspresy do kawy mają tendencję do problemów z pleśnią. Nie widać tej pleśni, ale z czasem może ona powodować poważne problemy zdrowotne. To również pachnie źle, gdy używasz urządzenia.

Innym powodem, dla którego warto od razu oddać ekspres do kawy do serwisu, jest fakt, że przeciekają one wodą, gdy są włączone lub wyłączone. Może to spowodować poważne uszkodzenia podłogi w kuchni i dywanów, jeśli pozostawione bez kontroli na zbyt długo. Pleśń ma tendencję do wzrostu wewnątrz tych wycieków też, co znowu powoduje zagrożenia dla zdrowia w czasie z powodu zarodników uwalnianych do powietrza w kuchni, kiedy to się dzieje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *