Rożki niemowlęce – jaki rożek niemowlęcy wybrać dla noworodka?

Dziś rożek dla dziecka uważany jest za niezbędny przedmiot dla nowo upieczonego rodzica. Jest to wygodny i bezpieczny sposób, aby nosić dziecko na rękach i wiedzieć, że jest bezpieczne. Rożek pomoże utrzymać ciepło, nakarmić dziecko w najwygodniejszej pozycji, osłonić przed wiatrem, gdy wychodzimy na dwór w chłodne dni, otulić niemowlę. 

Miękki, elastyczny materiał rożka zapewnia komfortowe ciepło, pomagając dziecku dostosować się do nowych warunków. Rożki są idealne dla noworodków, które lubią być otulone. Zapewniają poczucie bezpieczeństwa i pomagają mu dostosować się do nowych warunków. W przypadku rożka dla dziecka ważne jest określenie, kiedy spodziewamy się dziecka. Pozwoli to wybrać rożek z odpowiedniego materiału, który będzie bardzo ciepły lub wręcz odwrotnie przewiewny i idealny na wysokie temperatury.

Becik niemowlęcy – czym kierować się wybierając rożki niemowlęce? 

Kiedy noworodek przychodzi na świat wszystko jest dla niego nowe. Nie jest już w brzuszku, który zna i który otula go z każdej strony ciepłem. Wszystko to sprawia, że dziecko potrzebuje poczucia bezpieczeństwa i troski. Rożki dla niemowląt otulają malucha ciepłym i przyjemnym materiałem, dzięki czemu uławiają przystosowanie się do otaczającego świata. Owinięty w rożek niemowlęcy maluch czuje się jak w brzuchu u mamy, co go uspokaja i pozwala się wyciszyć. Beciki niemowlęce są także ułatwieniem dla rodziców, gdyż pozwalają odpowiednio trzymać dziecko bez obaw o zrobienie mu krzywdy. Chyba każdy rodzić pamięta ten stres kiedy po raz pierwszy brał swoje nowonarodzone dziecko na ręce. Rożki dla niemowląt są ułatwieniem pierwszych chwil życia dla malucha jak i rodzica. Rożki dla niemowląt – urocze i kolorowe są czymś więcej niż tylko praktyczną rzeczą w wyposażeniu każdego niemowlaka. Rożek niemowlęcy to dla dzidziusia niewielka, przytulna przestrzeń, w której sen przypomina cudowne chwile spędzone w brzuchu mamy. 

Rożki pomagają utrzymać ciepło i chronią dziecko. Szyja dziecka nie jest ograniczona, a ruchy nie są skrępowane, dzięki czemu dziecku jest wygodnie. Jednocześnie dziecko słyszy dźwięki wokół siebie, widzi co się dzieje wokół niego i czuje się komfortowo.

Magiczne ciepło i miękkość tkaniny sprawiają, że ten dodatek będzie wspaniałym przyjacielem zarówno dla dziecka. Materiały użyte do produkcji rożków są bezpieczne dla skóry dziecka: więc nie podrażniają nawet najbardziej wrażliwej skóry. 

Jeśli chodzi o wybór materiału, to należy podkreślić, że najlepszą tkaniną na rożek niemowlęcy jest tkanina naturalna. Rodzice powinni rozważyć rożki bambusowe, rożki bawełniane, muślinowe lub lniane. Tkaniny poliestrowe mogą powodować reakcje alergiczne. Z tego powodu zaleca się całkowite unikanie stosowania minky i innych tkanin na bazie poliestru.

Warto również dodać że rożki niemowlęce to bardzo uniwersalne produkty, gdyż kiedy dziecko już wyrośnie z rożka może on posłużyć jako kocyk czy miejsce do zabawy. Rozłożony na podłodze rożek może robić za mini matę dla niemowlaka czy piknikowy kocyk dla starszaka. 

Rożki dla niemowląt służą do zapewnienia noworodkowi poczucia bezpieczeństwa, ciepła i bliskości. Są jak śpiwór i kocyk w jednym, który owija się wokół ciała dziecka, pozostawiając odkrytą tylko jego twarz. Rożek delikatnie krępuje ruchy dziecka, aby zapewnić mu spokój w pierwszych miesiącach życia. Ich konstrukcja pomaga utrzymać ciepło i wygodę malucha, kiedy najbardziej tego potrzebuje.

Artykuł powstał przy współpracy z sklepem oferującym akcesoria dla niemowląt, dzieci i rodziców – https://muminky.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *