Tatuaż na bliźnie nie zawsze ma na celu jej zakrycie.

Tatuaże są od wieków stosowane jako ozdoba ciała, ale w przypadku tatuaży na blizny chodzi o coś więcej. Tatuaż na bliźnie nie musi jej całkowicie zakrywać. Powinien raczej harmonizować z blizną, aby podkreślić drogę, jaką przebył jej posiadacz.

Tatuaż to jedna z najstarszych metod ozdabiania ciała w historii ludzkości, która przeszła długą drogę pod względem popularności, akceptacji i możliwości artystycznych. Pierwsze znane tatuaże znaleziono na zmumifikowanych szczątkach sprzed ponad 5000 lat w Egipcie.

Obecnie tatuaż jest popularny wśród ludzi z różnych środowisk i kultur na całym świecie. Niektóre tatuaże to proste wzory, inne zaś to wyszukane dzieła sztuki. Niezależnie od tego, jak duży lub mały jest Twój tatuaż i jakie jest jego znaczenie, nie da się ukryć, że na zawsze zmieni Twój wygląd.

Chociaż tatuaże można wykonać w dowolnym miejscu na ciele, często umieszcza się je na takich obszarach, jak ramiona, nogi i plecy, ponieważ te obszary są zwykle odsłonięte podczas noszenia ubrań, takich jak kostiumy kąpielowe lub szorty/spódnice w miesiącach letnich lub w innych porach roku o ciepłej pogodzie, w których ubrania są mniej ograniczające.

Rodzaj wybranego wzoru ma również wpływ na to, gdzie zostanie on umieszczony na ciele, ponieważ niektóre wzory wyglądają lepiej, gdy są umieszczone na określonych częściach ciała.

Technika cover up ma wiele zalet:

  • ukrywa niedoskonałości skóry;
  • może ukryć stary tatuaż;
  • może wyglądać jak oryginalny projekt lub wzór sam w sobie;
  • może zakamuflować niepożądany znak lub skazę na skórze;
  • sprawia, że czujesz się lepiej we własnej skórze.

Tatuaż na bliźnie – czy to bezpieczne?

Wykonanie tatuażu techniką cover up nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe. Aby upewnić się, że wykonanie tatuażu na konkretnej bliźnie jest bezpieczne, należy odwiedzić dermatologa. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że blizna jest już zagojona i nie ma żadnych przeciwwskazań do jej wytatuowania.

Należy zauważyć, że jeśli blizna powstała w wyniku oparzenia lub otwartej rany, nie należy w ogóle wykonywać na niej tatuażu.

Należy również zaznaczyć, że jeśli masz problemy z krzepliwością krwi lub alergię na leki stosowane podczas operacji, to wykonanie tatuażu na bliźnie nie spowoduje żadnych komplikacji, ale jednocześnie nie oczekuj zbyt wiele od tej procedury – blizny będą widoczne nawet po wykonaniu tatuażu!

Blizna jest bardzo osobistą częścią ciała. Oznacza uraz, zabieg chirurgiczny, wypadek, a nawet znamię urodzenia. Dlatego jeśli chodzi o jej tatuowanie, należy rozważyć następujące kwestie:

Jakie blizny nie mogą być tatuowane?

Aby upewnić się, że blizna jest zagojona i nie ma przeciwwskazań do wykonania tatuażu, należy udać się na konsultację do dermatologa.

Istnieje wiele rodzajów blizn: blizny dojrzałe (już zagojone), blizny powstałe w wyniku operacji lub blizny będące patologicznym wynikiem gojenia się ran. Nie wszystkie z nich można tatuować. Najbardziej problematyczne mogą okazać się bliznowce i keloidy, czyli włókniste, twarde blizny o kolorze od różowego do niebiesko–czerwonego i nieregularnym kształcie.

Jeśli profesjonalista pozwala na wykonanie tego typu zabiegu, należy wybrać doświadczonego tatuażystę i profesjonalne studio tatuażu. Nie ma potrzeby oddawać się w ręce początkującego artysty – jest to zadanie wyłącznie dla profesjonalistów. Artysta oceni, czy potrafi wykonać wzór, dobierze odpowiedni projekt, styl i technikę do blizny. Tatuowanie skóry z bliznami nie jest bardziej bolesne niż tatuowanie zdrowej skóry. Wszystko zależy więc od obszaru, który zdecydujesz się pokryć tatuażem, oraz od Twojego progu bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *